10 sposobów na oszczędne zakupy w supermarkecie

 

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Odchodząc od sklepowej kasy wiele osób zadaje sobie pytanie: za co tyle zapłaciłem? Jednak wizyta w hipermarkecie nie musi być ruiną dla portfela, jeśli przestrzega się kilku zasad, które pozwolą ograniczyć wydatki. 

 

https://www.promoceny.pl/gazetki/szukaj/tesco-hipermarket/polomarket/

1. Zabieramy listę zakupów

Wybierając się na zakupy zawsze będzie trzeba mieć listę tego co nam będzie potrzebne. To ważna kwestia, ponieważ dzięki temu mamy gwarancję, że nie będziemy kupować rzeczy, które nam nie będą w ogóle potrzebne.

2. Na zakupy wyłącznie po jedzeniu

Jeśli wybieramy się na zakupy musimy tak naprawdę dobrze się najeść. Jeśli będziemy wybierać się an zakupy głodnymi to niestety musimy liczyć się z tym, że kupimy bardzo dużo rzeczy, często takich, które nam nie będą w ogóle potrzebne i wynikać będą wyłącznie z tego, żę będziemy głodni.

3. Nie kupujemy codziennie

Racjonalne oszczędzanie

Do zakupów będzie trzeba się dobrze przygotować i to co bardzo ważne to przede wszystkim zaplanowanie sobie tego co chcemy kupić. Nie można chodzić do sklepu codziennie po każdą rzecz osobno.

4. Uważamy na promocje sztuczne

Przed zakupami trzeba się również dobrze zastanowić nad tym jakie promocje rzeczywiście będą miały w ogóle rację bytu. Dość często sytuacja wygląda tak, że promocje są tak naprawdę fikcyjne a nie rzeczywiste.

5. Uważaj na daty ważności

Na sklepowych półkach znajdziemy bardzo wiele różnorakich przedmiotów i niestety musimy uważać między innymi na sytuację z datą ważności, ponieważ może się okazać, że kupimy produkt, którego ważność będzie bardzo krótka.

6. Nie kupujemy krótkich terminów ważności w dużych opakowaniach

Nie można kupować przedmiotów, które mają krótki termin ważności, ale jednocześnie są w dużych opakowaniach, ponieważ w takiej sytuacji najczęściej większość produktu wyląduje jednak w koszu.

7. Patrzymy na dolne półki

Te produkty, które znajdują się na wysokości oczu są najczęściej tymi, które sklep chce najbardziej sprzedać. Warto więc zwracać uwagę na dolne półki, ponieważ tam najczęściej będzie można kupić coś nieco taniej, z mniejszą marżą sklepów a jednocześnie nie będzie gorsze jakościowo.

8. Kupuj z innymi

Jeśli nie będziemy samodzielnie w stanie zużyć dużej ilości proszki, płynu, kosmetyków czy produktów spożywczych będzie można zrobić zakupy na spółkę z innymi i tym samym uda się nam zaoszczędzić pieniądze.

9. Torby własne na zakupach

Robiąc większe zakupy zawsze staramy się dbać o to, by zabierać własne torby. Dzięki temu na każdych zakupach będziemy mogli co nieco zaoszczędzić.

10. Nie kupujemy w godzinach szczytu

Do sklepu nie chodzimy w godzinach szczytu, gdy spotkamy tam masę ludzi wracających z pracy. Stracimy czas przy kasach i często również pieniądze biorąc kolejne małe produkty wystawione przy kasach.

Sprawdź najnowsze oferty promocyjne na  https://polomarket.okazjum.pl

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Story Page