Pierwsze kroki w oszczędzaniu na jedzeniu

Trudno znaleźć osobę, która powiedziałaby z pełnym przekonaniem, że robienie zakupów nie sprawia jej żadnej przyjemności. Niemal wszyscy łapiemy się też na tym, że mamy skłonność do zaopatrywania się w hurtowe ilości jedzenia.

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Niestety, zazwyczaj nawet połowa tego, co zostało przez nas kupione, nie jest nam potrzebna. Co więcej, żywność ta wyjątkowo często trafia na śmietnik. Być może nadszedł więc już czas, aby zastanowić się nad tym, jak oszczędzać na jedzeniu?

Przeglądaj gazetki promocyjne

Pierwsza zasada, którą warto wcielić w życie mówi o tym, że zakupy nie są maratonem. Nikt się z nami nie ściga, a więc nie musimy też podejmować decyzji konsumenckich niemal bez kontroli, nie mogąc oprzeć się wrażeniu, że wcale nie panujemy nad nimi. Dysponujemy na tyle dużą ilością czasu, aby zrobić je w sposób odpowiedzialny zwłaszcza, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przygotowania do nich rozpocząć już w domu. Nie jest to wcale trudne zwłaszcza, że duże sieci handlowe ułatwiają nam te zadanie. Dowodem na to może być choćby popularność gazetek promocyjnych. Wystarczy przeanalizować zawarte w niej informacje, aby stworzyć listę tych produktów, które są nam najpotrzebniejsze. Aby znaleźć konkretną gazetkę w internecie starczy wpisać w wyszukiwarce np. "gazetka Pepco" i cieszyć się znalezionymi promocjami.

Ustal limit wydatków

Dobrym pomysłem jest też ustalenie, jak duża kwota okaże się nam niezbędna. Gdy już wiemy, jakie pieniądze będą nam potrzebne, wystarczy, że zadbamy o to, aby w portfelu nie było ich za dużo. Dzięki temu łatwiej będzie nam opierać się pojawiającym się pokusom nawet, jeśli będą one silne.

Jak zaoszczędzić?

Kiedy już jesteśmy w markecie, zawsze śledźmy punkty, jakie znajdują się na przygotowanej przez nas liście. Oczywiście, nie muszą być to wyłącznie te produkty, które wyszczególniono w gazetce, choć powinno nam zależeć na tym, aby zakupy nie przekroczyły kwoty, jaką sobie założyliśmy wybierając się na nie.

Świeżo i tanio - zakupy na bazarze

Innym rozwiązaniem, które pozwala na oszczędności jest robienie określonych zakupów wtedy, gdy mamy pewność, że nie będą one kosztowne. Przykładem może być choćby ryneczek. Ten znajduje się w niemal każdym mieście, a jeśli będziemy go odwiedzać nie rano, ale po południu, będziemy mogli liczyć na świeże produkty w przystępnych cenach.

Choć mamy do czynienia z pewnymi odstępstwami od tej zasady, możemy założyć również, że produkty kupowane w ilościach hurtowych są tańsze od tych, jakie sprzedaje się na sztuki. Oczywiście, warto pamiętać w takim przypadku o zdrowym rozsądku, wcale nie potrzebujemy bowiem imponujących ilości tych produktów, po które sięgamy rzadko. Nie zapominajmy też o tym, że owoce i warzywa relatywnie szybko się psując. Wiedząc o tym nie powinniśmy kupować ich w nadmiarze.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Story Page