Poradnik domowy - jak oszczędzać dzięki promocjom i nie tylko?

W czasie kryzysu, gdy informacje o tym, że ludzie są zwalniani z pracy sieją postrach a ceny żywności ciągle rosną wiele osób zastanawia jak przetrwać i co takiego będzie można zrobić, by jakoś jednak żyć nieco taniej.

Zacznij zdrowo jeść i żyć

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Istnieje takie przekonanie, że zdrowe odżywianie będzie nas sporo kosztować. Owszem będą wysokie koszty, ale dużo zależy od naszej dobrej woli. Trzeba się zastanowić jak będzie można oszczędzać dokonując redukcji wydatków na jedzenie przetworzone, słodkie i słone przekąski. Samodzielne przygotowywanie posiłków i unikanie jedzenia fast food to szansa dla naszego zdrowia. Ale również będzie to dobra opcja dla naszego portfela. Nie mówiąc o używkach, które pochłaniają niekiedy duże kwoty przy przeznaczeniu na ich bankowe oszczędności i w ten sposób naprawdę sporo można zaoszczędzić.

Zrezygnuj z kupowania „na zapas”

Dla naszego portfela zabójcze będą oczywiście hipermarkety. Jeśli wiemy w jakim celu wchodzimy do tej jaskini lwa zakupowego to i tak ogrom różnych promocji sprawi, że bardzo często nasz plan zakupowy będzie zaburzony i ostatecznie kupować będziemy więcej niż planowaliśmy.

Przy okazji, bo taniej, bo się przyda. I takie puste formułki często są przez nas powtarzane a to duży błąd, bo tak naprawdę tylko powiększamy swoją gorszą sytuację finansową. Kupowanie na zapas cukru, mąki czy mydła jest jeszcze racjonalne, ale to co jest do bieżącego jedzenia nie może być tak kupowane, ponieważ wszystko się skończy tak, że potem będziemy wyrzucać masowo przeterminowane jedzenie z lodówek. A skoro chce się oszczędzać to na wyrzucanie jedzenia nas nie stać.

Porównywanie cen

Szukaj promocji

Promocje i wyprzedaże są dlatego przygotowywane, byśmy mogli z nich korzystać. Utarło się jednak przekonanie, że to co w sklepie jest na promocji będzie gorszej jakości. Jednak nie zawsze tak będzie. To od nas będzie zależeć co kupujemy i ostatecznie my będziemy sprawdzać czy ten produkt, który wybieramy będzie dobry jakościowo i jednocześnie w dobrej cenie.

Porównuj ceny

Porównywanie ofert to najlepsza opcja, ponieważ możemy sobie dokładnie sprawdzić co i w jakiej cenie jest dostępne i tak można wybrać to co będzie dla nas najlepsze. Zawsze sprawdzamy ceny interesujących nas produktów i w ten sposób wiemy co można i warto kupić. Porównywanie cen nie boli, dlatego powinno nam zależeć na tym, by to robić i szczególnie zwracać uwagę na wszelkie możliwe, pojawiające się promocje. jeśli mamy kilka sklepów, które odwiedzamy sprawdzajmy, gdzie obecnie ta oferta będzie najlepsza i będzie można najtaniej kupić dokładnie to co będzie nas interesowało najbardziej.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Story Page