Czy da się oszczędzać na jedzeniu?

Dość powszechne jest przekonanie, że o ile możemy szukać oszczędności na wiele sposobów, jedzenie jest akurat tym produktem, który powinien być wyłączony ze wspomnianych poszukiwań. Trudno się z tym nie zgodzić zwłaszcza, jeśli przedmiotem naszej analizy są te kwestie, które ściśle wiążą się z naszym zdrowiem.

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Jeśli kupujemy jedzenie niskiej jakości albo świadomie rezygnujemy z konkretnych posiłków w imię oszczędności, możemy spodziewać się, że takie podejście szybko odbije się na naszym zdrowiu. Owszem, z każdą chorobą można walczyć, koszty lekarstw są jednak na tyle duże, że poddają w wątpliwość sens oszczędzania na jedzeniu. Nie oznacza to jednak, że zakupy nie mogą być tańsze nawet, jeśli nadal bazują na produktach o wysokiej jakości.

Metody oszczędzania

Wśród wielu metod oszczędzania przynajmniej kilka zasługuje na uwagę choćby ze względu na to, że ich skuteczność została potwierdzona przez wiele osób. Jedną z nich jest chodzenie na zakupy z przygotowaną wcześniej listą, na której wypisane są te produkty, w które musimy się zaopatrzyć w pierwszej kolejności. Oczywiście, sama lista nie może być przypadkowa. Powinna uwzględniać nasze najbliższe plany odnoszące się do posiłków, jakie zamierzamy przygotować, a także bazować na założeniach zdrowej diety. Jeśli więc znajdują się na niej słodycze, warto zatroszczyć się o to, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca.

Jedzenie na mieście

Kolejna zasada, która prowadzi do zaskakująco dużych oszczędności przewiduje rezygnację z jedzenia na mieście na korzyść tego, które ma miejsce w domu. Oczywiście, często trudno jest nam odmówić sobie tego rodzaju przyjemności, warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że jest ona dość droga.

Metody oszczędzania

Co więcej, jedząc na mieście rzadko możemy najeść się do syta, często więc przekonanie o oszczędności, jaka jest wówczas generowana, jest jedynie pozorne. O oszczędnościach można też pomyśleć w porze drugiego śniadania. Zabieranie kanapek do pracy nie jest powodem do wstydu zwłaszcza, że nie tylko prowadzi do realnych oszczędności, ale również sprawia, że posiłki są naprawdę smaczne.

Marnowanie jedzenia

Warto też pamiętać o tym, aby kupować dokładnie tyle, ile potrzebujemy. Brzmi to dość oczywiście, dane statystyczne są jednak druzgocące, wynika z nich bowiem, że wyrzucamy ogromne ilości jedzenia. Co gorsza, robimy to z roku na rok i nie potrafimy zerwać z tym złym nawykiem, choć nie da się ukryć, że jest on szczególnie groźny dla naszego budżetu. Jeśli więc mamy do czynienia z produktami o długim terminie przydatności do spożycia, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie robienie zakupów jedynie raz na jakiś czas. Pozwoli nam to na naprawdę spore oszczędności.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Story Page