Tanie zakupy spożywcze

Liczenie, analizowanie cen, niekupowanie rzeczy, które nie będą nam odpowiadać i zaopatrywanie się w produkty spożywcze w sieci to właśnie takie sposoby, dzięki którym będzie można nieco zaoszczędzić na potrzebach, które są najważniejsze. Warto jednak wiedzieć jakie jeszcze inne metody istnieją.

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Z perspektywy klient panuje dobra sytuacja, ponieważ ceny żywności nie rosną szczególnie gwałtownie. ONZ i jego cześć zajmująca się rolnictwem i wyżywieniem ogłosiła, że globalnie w związku ze znaczną podażą jedzenia zmniejszyły się ceny żywności. Doszło do tego również w związku ze spowolnieniem w gospodarce.

Prognozuje się, że w naszym kraju ceny jednak mogą rosnąć aż do 5% w skali roku. Wszystko jednak będzie zależeć przede wszystkim od panujących warunków pogodowych. Jeśli występować będą długotrwałe mrozy, susza czy powodzie nie będzie to służyć uprawom. Ceny będą również związane z decyzjami politycznymi w UE. Chodzi między innymi o to jak będzie kształtowana wspólna polityka rolna na terenie unii. Znaczenie ma działanie Rosji i ewentualnie pojawiające się embarga czy też bezpośrednio działania rządu w kraju, podatki na rynku handlowym.

Obecnie ceny w naszym kraju wyglądają następująco:

chleb -2,60 zł, masło (200g) – 3,99 zł, ser żółty (1 kg) – 20 zł, jajka (10 sztuk) – 5 zł, wędlina (1 kg) – 25 zł, pomidory (1 kg) – 4 zł, mleko (1 l) – 2,40 zł, ziemniaki (1 kg) – 1,20 zł, filet z kurczaka (1 kg) – 15 zł, ryby (1 kg) – 22,50 zł, woda mineralna (1,5 l) – 1,50 zł, cukier (1 kg) – 2,50 zł, czekolada (tabliczka) – 3 zł.

Wzrost cen

Jeśli codziennie będzie trzeba coś kupować zrobi się z tego spora suma. Artykuły spożywcze należą jednak do tych produktów, które są pierwszej potrzeby. Można nie wydawać pieniędzy na kulturę czy sprzęty nowoczesne, ale jedzenie jest nam konieczne do życia. Z tego powodu jest tutaj pewna szansa na oszczędności, które nie znaczą, że będzie trzeba jeść mniej. Trzeba kilka zasad brać pod uwagę i będzie można jeść i zdrowo i tanio.

Przede wszystkim na zakupach trzeba się trzymać listy, robić warto zakupy w sieci, gdzie będzie taniej. Raczej kupujemy rzadziej, ale w większych ilościach szukamy w sieci inspiracji na nowe potrawy. Dobrze będzie również kupować produkty własnych marek, jest także wiele różnych programów oszczędnościowych, które będzie można wykorzystywać. Sprawdzajmy jaka jest data przydatności do spożycia artykułów spożywczych. Jest tych możliwości sporo i jeśli tylko będziemy zwracać uwagę na te elementy uda się zakupu robić w dobrej cenie.

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Story Page