JYSK

 

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Jysk to sieć handlowa rozciągająca się na cały świat. Ta popularna firma oferująca wiele różnych produktów dla domu, ale także i do ogrodu wciąż pozostaje pod pieczą swojego założyciela - Larsa Larsena, który sukces osiągnął ciężką pracą i zaangażowaniem. Choć firma początkowo oferowała produkty dedykowane sypialniom, jak materace, pościele, łóżka, wkrótce szybko rozszerzyła swój asortyment o produkty dla innych pomieszczeń w domu. 

Larsen założył Jysk (do 2001 wszystkie sklepy nosiły nazwę Jysk Sengetøjslager) pod koniec lat 80-tych, w 1979 roku, w drugiej co do wielkości mieście w Danii - w Arhus, i co ciekawe, ten sklep wciąż prosperuje! W 1984 roku Jysk trafił na rynek swojego wschodniego sąsiada - Niemiec, była to wówczas pierwsza zagraniczna placówka tego sklepu. Larsen, choć człowiek z niego niezwykle ambitny, nie spodziewał się, że firma osiągnie taką popularność i taki rozwój w niezwykle szybkim czasie. 

Dziś ta ogromna sieć handlowa Jysk liczy sobie około 2500 sklepów na całym świecie. Po filii w Niemczech nastąpiło szybkie rozprzestrzenienie się do innych europejskich państw - do Polski, krajów skandynawskich, Republiki Czeskiej, reszty krajów Beneluksu, Austrii, Szwajcarii, Islandii, Węgier, Słowacji, Chorwacji, reszty krajów z południa Europy jak Włochy, Hiszpania, Francja i krajów bałkańskich, w tym w Kosowie, a wkrótce też i na resztę kontynentów. Jysk ma swoje filie nawet w Chinach, na Grenlandii i Wyspach Owczych, w Kazachstanie, Indonezji, Singapurze, w krajach Arabskich pojawia się w Kuwejcie i Dubaju, nawet w Tadżykistanie i Wietnamie. 

Wzrost obrotów firmy jest na stałym poziomie (około 3.36 miliardów euro roczxnie), i jest bez przerwy kontrolowany. Na ten zysk pracuje łącznie około 22 000 pracowników zatrudnionych w sklepach na całym świecie.

Jysk według swojego twórcy ma symbolizować uczciwość, dokładność oraz skromność, które to mają się składać na sukces firmy, a także świadczyć o jej solidności i wiarygodności. Duńskie słowo Jysk można tłumaczyć jako kogoś lub coś pochodzącego z Półwyspu Jutlandzkiego. Nic dziwnego więc, że produkty sieci Jysk przejawiają głęboko zakorzeniony skandynawski charakter, spełniając przy tym wysokie standardy jakości.

Jysk gości ze swoimi sklepami w Polsce już od 2000 roku i liczy sobie około 200 sklepów i około 2 000 pracujących w nich osób. Szacuje się, że około 1,5 miliona Polaków rocznie robi zakupy w sklepach sieci Jysk. 

Firma odznacza się dynamicznym rozwojem, wciąż otwiera coraz to nowsze sklepy, a także wprowadziła sprzedaż za pomocą internetu. W tym wszystkim dba o swoich pracowników oraz klientów. 

 

Nowa gazetka lidl już dostępna!

Story Page